PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Białe Błota z dnia 10 kwietnia 2014 roku, od godz. 13:00 do 16:00 w Urzędzie Gminy Białe Błota, ul. Szubińska 7.

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Białe Błota z dnia 10 kwietnia 2014 roku, od godz. 13:00 do 16:00 w Urzędzie Gminy Białe Błota, ul. Szubińska 7.



W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji Rewizyjnej wg. listy obecności oraz Wójt Gminy Białe Błota Katarzyna Kirstein- Piotrowska, Skarbnik Gminy Lucyna Krasulak, skarżąca.  


Posiedzenie Komisji prowadził Przewodniczący Andrzej Kieroński.



Porządek posiedzenia Komisji:


1. Dokończenie kontroli wydatków Urzędu gminy- wyjazdy służbowe, diety;
2. Skarga na Dyrektora Gminnego Żłobka  Integracyjnego „U Misia”.


Ad.1. Dokończenie kontroli wydatków Urzędu gminy- wyjazdy służbowe, diety.


Radna Marlena Witkowska- Rypina powiedziała, że uważa iż dla przejrzystości każdy wyjazd powinien być szczegółowo udokumentowany.
Przewodniczący Komisji dodał, że w delegacjach powinien być zapis m.in czy to jest szkolenie, czy konferencja,w jakim zakresie jest to szkolenie .

Członkowie komisji w związku z obecnością Wójta Gminy na Komisji zapytali o poszczególne delegacje co do których mieli wątpliwości tj. np. targi w Kołobrzegu.

Ustalono kolejne terminy posiedzeń komisji tj. na:
08.05.2014 r. godz. 12:00;
15.05.2014 r. godz. 12:00;
22.05.2014 r. godz. 12:00.


Ad.2.Skarga na Dyrektora Gminnego Żłobka  Integracyjnego „U Misia”.


Na posiedzenie Komisji przybyła skarżąca i przedstawiła swoją skargę informując, iż córka zaczęła chodzić do żłobka od października 2013 r. Na początku zaprowadzała ją opiekunka. Dziecko źle znosiło adaptacje.  Pojawiły się uwagi o neurologu, a pani Dyrektor wspomniała o psychologu. W związku z faktem, iż dziecko coraz lepiej się adaptowało matka dziecka poinformowała iż chciała udać się do neurologa po świętach. Jednak po świętach skarżąca otrzymała pismo, że nie zostały przeprowadzone konsultacje. Pismo zostało obarczone groźbą interwencji GOPSu w przypadku nie skonsultowania się z neurologiem, zawierało również notatkę psychologa. Na którego konsultacje matka nie wyrażała pisemnej zgody, Skarżąca dodała, że póki nie uzyskała zaświadczenia od lekarza nie wiedziała o co chodzi. W związku z powyższym matka dziecka skierowała sprawę do Wójta Gminy, który poinformował, że nie doszło do naruszeń procedury i wówczas sprawa został skierowana przez skarżącą do Rzecznika Praw Dziecka.
Radna Marlena Witkowska- Rypina powiedziała, że każdy rodzic chce jak najlepiej dla dziecka.
Skarżąca powiedziała również iż neurolog stwierdził, że dziecko rozwija się prawidłowo do wieku, ale obawa że dziecko może być chore jest. Chodzenie na palcach, czy nadwrażliwość na dźwięk jest jednym z objawów autyzmu.  Diagnozowanie tej choroby przez specjalistów trwa kilka lat. Pani neurolog powiedziała, że bardzo dobrze, że w żłobku zwraca się uwagę na pewne nieprawidłowości, ale bez przesady, nie można dzieci stawiać w szablony. Skarżąca powiedziała, że chciała wycofać się ze skargi, ale czekała na ludzki odruch ze strony dyrekcji, że może zbyt pochopnie zostały wysłane te pisma. Dodała również, iż pani Dyrektor powinna być bardziej wyczulona na kontakt z rodzicami. Skarżąca poinformowała również , iż skierowała sprawę do Rzecznika Praw Dziecka,  w celu przeciwdziałania takiej polityce w żłobku. Dodała również, iż gdy była w przychodni w Łochowie  pani doktor powiedziała , że niejedno dziecko jest diagnozowane przez żłobek i nie pierwszy raz dziecko jest kierowane przez tę instytucję do neurologa 
Przewodniczący Komisji zapytał, czy to prawdę, że Dyrektor żłobka 3 razy umawiała się ze skarżącą na konsultację z psychologiem?
Skarżąca wyjaśniła, że ojciec dziecka odebrał kartkę od wychowawczyni, z trzema terminami do wyboru spotkania z psychologiem. Matka dziecka wybrała termin najpóźniejszy, jednak w dniu tego spotkania skarżąca miała przełożony z innego terminu egzamin w pracy. Ojciec dziecka przekazał informację w żłobku o niemożliwości przybycia matki dziecka na spotkanie z psychologiem.
Przewodniczący Komisji zapytał, czy zaistniała sytuacja w której rodzice dziecka nie wyrazili zgody na konsultacje z neurologiem.
Skarżąca odpowiedziała, że nie było takiej sytuacji.
Przewodniczący Komisji zapytał, czy rodzice dziecka wyrazili ustną zgodę na konsultację z psychologiem.
Skarżąca odpowiedziała, że takiej zgody nie było.
Radna Marlena Witkowska- Rypina powiedziała, że z wypowiedzi Dyrektora żłobka wynikało, że jest porozumienie między dyrekcją, a rodzicami dziecka. W związku z powyższym radna zapytała skarżącą, czy chce wycofać skargę?
Skarżąca powiedziała, że zależy jej aby skarga była rozpatrzona, aby ukrócić praktyki pani Dyrektor. Dodała również, że według niej zostały naruszone jej dobra osobiste.
Przewodniczący Komisji powiedział, że rozmawiał w dniu dzisiejszym z dr Piotrowską z Przychodni z Łochowa i nie potwierdza ona słów skarżącej, że bada dzieci, które są kierowane do niej ze żłobka. Zaproponował, że w sytuacji gdy skarżąca nie chce wycofać skargi, żeby zostawić ją bez rozpatrzenia, bo są zarówno uchybienia po stronie rodziców jak i dyrekcji.
Skarżąca powiedziała, że zależy jej żeby takie stytuacje nie miały miejsca w przyszłości i jest skłonna do polubownego załatwienia sprawy, gdy pani Dyrektor przyzna się na piśmie do zaniedbań.
Radna Marlena Witkowska- Rypina powiedziała, że uważa, iz skarga powinna zostać rozpatrzona, jeżeli skarżący czuje się pokrzywdzony. Żłobek jest żłobkiem gminnym, a trzeba pilnować żeby nasi mieszkańcy byli obsługiwani na najwyższym poziomie. Niech ta skarga będzie jakąś prewencją.
Przewodniczący Komisji poprosił skarżącą o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu rozpatrzenia skargi i zaproponował ponowne zaproszenie na spotkanie Dyrektora Żłobka.
Skarżąca wyraziła zgodę.






metryczka


Wytworzył: Magdalena Maison (10 kwietnia 2014)
Opublikował: Magdalena Maison (15 maja 2014, 15:36:56)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 867